Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie globalne i lokalne to podstawowe rozróżnienie, jeśli chodzi o zasięg prowadzonej kampanii. W ramach działań lokalnych wykonujemy szereg czynności, które mają zwiększyć widoczność strony dla wyszukiwań podmiotów działających na terenie danej miejscowości, województwa lub regionu. Wybór obszaru, wobec którego zastosujemy pozycjonowanie lokalne Warszawa, uzależniony jest od zasięgu działania firmy naszego Klienta oraz specyfiki wyszukiwań dla podmiotów z danej branży oferowanych przez niego produktów i usług.

Na czym polega pozycjonowanie lokalne stron?

Podstawa działań w ramach pozycjonowania lokalnego jest taka sama jak w przypadku działań globalnych. Tak samo ważną kwestią jest optymalizacja strony internetowej oraz link building. Istotny jest również dobór fraz kluczowych. Jednak właśnie w tym obszarze zachodzi zasadnicza różnica. Skupiając się na walce o rynek lokalny, do fraz dołączamy nazwy miast, województw lub regionów. Tym samym chcąc poprawić pozycję agencji interaktywnej na rynku warszawskim, zamiast słowa kluczowego “pozycjonowanie”, użyjemy frazy “pozycjonowanie Warszawa”.

Specyfika rynku, a pozycjonowanie na miasta stron www

Wybierając frazy kluczowe oraz określając ogólną strategię działań w ramach pozycjonowania lokalnego, trzeba pamiętać o specyfice poszczególnych rynków, czy pozycjonowanie będzie na miasta, na dzielnice, czy województwa. Dlatego też przed podjęciem określonych działań, dokonujemy szczegółowej analizy przede wszystkim dwóch czynników:

 

  • znaczenie popularnych fraz globalnych na rynku lokalnym – często okazuje się, że frazy najczęściej wpisywane w wyszukiwaniach globalnych, w wyszukiwaniach lokalnych nie są stosowane aż tak często
  • poziom rywalizacji w branży – w niektórych regionach działa więcej, a w innych mniej podmiotów z danej branży.

Zajmujemy się pozycjonowaniem:

Dlaczego jesteśmy skuteczni w pozycjonowaniu lokalnym?

Pozycjonowanie na miasta

Analiza konkurencji

Korzystając z wiedzy, doświadczenia i odpowiednich programów, analizujemy działania najgroźniejszych konkurentów naszego Klienta. Sprawdzamy, jakie działania przynoszą im korzyści na danym rynku lokalnym.

Starannie dobieramy frazy kluczowe

Dokonujemy szczegółowej analizy fraz kluczowych. Dobieramy je pod kątem najczęstszych wyszukiwań lokalnych oraz oferty i specyfiki działalności firmy naszego Klienta. Następnie umiejętnie dokonujemy nasycenia treści wyselekcjonowanymi frazami.

Pozycjonowanie lokalne - Analiza
Pozycjonowanie stron w czasie

Indywidualna strategia dla każdego Klienta

Każda firma jest inna, odmienne są również jej potrzeby. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nie ma dla nas dwóch identycznych zleceń. W zależności od specyficznych cech przedsiębiorstwa oraz rynku, na którym działa, przygotowujemy indywidualną strategię.

Dla kogo lokalne pozycjonowanie stron?

Działania lokalne mają kluczowe znaczenie dla firm funkcjonujących tylko na danym obszarze. Jednak pozycjonowanie stron Warszawa to również konieczność w przypadku większych przedsiębiorstw, działających na terenie całego kraju. Wynika to m.in. z następujących kwestii:

  • konsumenci mają tendencję do poszukiwania usług w swoim obszarze, nawet jeśli korzystają z usług internetowych,
  • wyróżnienie się na rynku lokalnym to przepustka do sukcesu globalnego,
  • działania lokalne są tańsze i szybciej dają pozytywne efekty,
  • skuteczne pozycjonowanie lokalne jest doceniane przez Google, przez co wpływa pozytywnie na pozycjonowanie globalne.

Bezpłatna wycena

Przygotujemy dla Ciebie ofertę w trzech wariantach

  • Pomoc w doborze słów kluczowych
  • Audyt SEO
  • Stosowanie skutecznych metod
  • Pozycjonowanie Google map
  • Pozycjonowanie strony/sklepu
  • Bezpieczny link building
  • Stały opiekun do kontaktu
  • Monitoring pozycji
  • Raportowanie prowadzonych działań

Tworzenie stron

Tworzenie stron

Content marketing

Content marketing

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie

Public relations

Public relations

Google ads

Google ads

Link building

Link building

Social media

Social media

Buzz marketing

Buzz marketing

Agencja SEO Unit

Prosimy o przesyłanie adresu strony internetowej oraz danych kontaktowych w treści maila. Odpowiadamy w każdy dzień tygodnia, maksymalnie w przeciągu 24h.